Istotne kwestie o kibicowaniu

Wydarzenia sportowe mają miejsce bezustannie. Wachlarz dziedzin wywołuje, że bez względu od pory roku lub kontynentu, któryś z nich jest oczywiście przez kogoś ćwiczony. Informacje ze świata sportu są jednymi z chętniej odbieranych przez ludzi informacjami. Czemu tak się dzieje? Co czyni, ze tak istotne jest dla nas kto wygrał mecz?

Dlaczego kibicujemy


Odpowiedź na to pytanie niewątpliwie jest wieloaspektowa oraz niezbyt jasna. Wyjawia się, że tym co pobudza nas do obserwowania relacji sportowych są spore emocje które odczuwamy podczas ich oglądania. Przeżywamy razem z zawodnikami ich zwycięstwa i klęski. Nie jest to jednak całkowite wyjaśnienie, albowiem wartoby się zastanowić, które to ma dla nas tak na prawdę znaczenie. Przecież od wyniku zawodów sportowych nie zależy to czy będziemy zdrowi, czy ile będziemy mieć środków na koncie. Po prawdzie wynik ten nie ma żadnego praktycznego wpływu na nasz los, pomimo to jest dla nas tak istotny i wymownie zmienia nasze samopoczucie. No właśnie, można by pomyśleć, że chodzi tutaj zwyczajnie o poprawienie swojego samopoczucia. Jest to Jednakowoż raczej błędny sposób myślenia, bowiem nasi ulubieńcy przecież nierzadko przegrywają. Narażamy się przez to na doznawanie wielu ujemnych uczuć.

O zasadach fana sportu


Podstawową maksymą autentycznego kibica jest jednakowoż bycie ze swoim zespołem na dobre oraz na złe, popieranie go bez względu od tego, czy zwycięża, czy przegrywa, a nawet w jakiej lidze się znajduje. Jest to kwestia dość tajemnicza oraz nie bardzo można ją racjonalnie wytłumaczyć. Tak czy inaczej, jak czytamy informacje ze świata sportu, nie czujemy tak wielkich ekscytacji, a mimo to niezwykle nas one intrygują. Dzieje się tak, ponieważ pomiędzy kibicem a sportowcem czy ich grupą, rodzi się pewnego wariantu więź. Identyfikujemy się ze sportsmenami i zwiedzamy obiekty sportowe, aby dopingować ich do zwycięstwa, dlatego że ich zwycięstwo traktujemy również jako osobisty sukces. Jest to ewidentne w kontekście reprezentantów kraju, z jakimi w samorzutny sposób coś nas łączy. Oprócz tego, iż mówimy w tym samym języku oraz mieszkamy w tym samym kraju, często reprezentacje narodowe finansowane są z naszych podatków, więc w pewnym sensie jesteśmy również ojcami sukcesu. O wiele trudniej znaleźć uzasadnienie dla tak bliskiego utożsamiania się z klubami sportowymi, za które wszak niektórzy ludzie są dosłownie w stanie oddać życie.

Podsumowując, sport i kibicowanie jest niezmiernie istotnym faktorem współczesnego życia, jednak trudno określić konkretne przyczyny takiego stanu rzeczy. Tak czy inaczej Zapraszamy do kibicowania i przebojowego uprawiania sportu.

Jeżeli jesteś zaciekawiony kibicowaniem lub rekreacją wejdź na stronę informacje ze świata sportu