Kiedy uchronić osobiste potomeka przed płaską głową

poduszka na spłaszczoną główkę

Syndrom Płaskiej Główki – brzmi strasznie? Bez wątpliwości wywiera potężny strach u młodych rodziców, kiedy u bobasa oświadcza się jakiś z wariantów plagio – czy brachycefalii. Źródłem zdoła być spłaszczenie główki jeszcze w życiu płodowym, w większości wypadków natomiast odkształcenia głowy malucha generowane są ułożeniem w czasie snu. Dzieci na ogół układane są na plecach, jaki to przywyknięcie sformowały w świadomości rodziców kampanie na temat gwałtownej śmierci łóżeczkowej, promujące taka pozę do snu jako najlepszą.

poduszka na spłaszczoną główkę

Jednakże z racji tego, że potylica dzieciaka jest fizjologicznie miękka, pobyt cały czas w jednej pozycji dopisuje deformacjom czaski dzieciaka. W sytuacji wystąpienia zmian, czas gra ważką funkcję – ciało malucha będą raz za razem solidniejsze, co sprzyjać będzie ugruntowaniu zniekształcania. Co więc mogą poczynić rodzice? Oprócz wieloma transformacjami kładzenia główki bobasa, polecane jest użytkowanie ortopedycznych poduszek. Taka poduszka na płaska główkę przejawia także działalność zapobiegające rozrostowi deformacji, jak i uzdrawiające względem już teraźniejszych metamorfozy anatomii głowy.

poduszka na płaską główkę

Osobliwy kształt poduszki, z wgłębieniem na środku i wałkiem opierającym kark, odzwierciedla anatomiczny szkic główki niemowlaka. Niweluje to nacisk na potylicę, powoduje rozstawienie nacisku punktowego na sporszą powierzchnię a także upraszcza podtrzymanie właściwiej pozy w toku snu. Zmniejsza to zagrożenie napłynięcia największego koszmaru wszelkiego rodzica. Taka stabilizacja główki i karku dziecka działa,iż poduszka ta jest pewna dla niemowlaka już od narodzin, a również dla wcześniej urodzonych.