Komu zlecić prowadzenie ksiąg?

Niejeden fantazjuje na pewno, o tym aby być dla siebie jednocześnie okrętem i sternikiem. Sposobem na to może być otworzenie własnej działalności gospodarczej. Niestety wszystkie badania statystyczne pokazują, że prawie połowa przedsiębiorstw po 12 miesiącach funkcjonowania splajtuje.


O co powinno się zadbać jeśli chcemy dobrze prowadzić firmę?

W tej publikacji nie będziemy rozwodzić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy. Chcemy jedynie podzielić się kilkoma konkretnymi radami na temat tego jakim sposobem można zmniejszyć koszty prowadzenia firmy. W pierwszej kolejności pożądane byłoby zadbać o księgowość. Wykorzystywanie w tym celu fachowego biura rachunkowego online to duży koszt wydatek dla świeżych przedsiębiorców. Nową możliwością mogłaby być księgowość internetowa. Budzi ona wszak liczne watpliwości. W odróżnieniu od tradycyjnego oprogramowania księgowość online jest cały czas aktualizowana. Wraz ze zmianami kodeksów prawnych modyfikuje się tryb funkcjonowania rachunkowości online, uwzględniając wprowadzone modernizacje. Kolejnym dylematem z jakim będą musieli zmierzyć się przedsiębiorcy jest to czy informacje na temat firmy składowane na serwerach księgowości online są zabezpieczone przed wglądem osób trzecich. W adresie domeny, powinna znaleźć się specyficzna kłódka. Jeśli się tam znajduje, transfer danych jest kodowany zatem o nienaruszalność swoich informacji nie powinniśmy się martwić. Dobrze jest dodatkowo stwierdzić czy określona firma oferująca księgowość online wdrożyła normę ISO 9001.


Internetowe biuro rachunkowe – skok w przyszłość

Stosowanie rachunkowości internetowej jest nader praktyczne. Zasadniczo ze wszystkich pozycji w kraju gdzie tylko mamy dostęp do internetu możemy zalogować się na firmowy profil oraz sprawdzić kondycję swoich finansów. Z rachunkowości online na bank najbardziej zaspokojeni będą Ci, którzy są rzecznikami wolnych zawodów. Za pomocą księgowości internetowej mogą oni ustrzec się przed kolejkami w urzędach. Wystarczy jedno klikniecie by utworzyć FV lub rozliczyć się z ZUS-em. Mimo wszysko jest to dobry sposób przy początkach aktywności przedsiębiorstwa. Z czasem wskazane jest korzystać z rachunkowości kierowanej przez fachowców. Jest to znaczące zwłaszcza gdy w firmie zwieksza się liczba dokumentów i zaczyna się ona rozwijać na dobre.

Jeżeli poszukujesz profesjonalnej firmy oferującej online, polecamy: księgowość internetowa