Nowomodne możliwości w budownictwie

Bonie styropianowe to niezwykle ciekawe a do tego unikalne elewacje domu. Z ich udziałem dekoruje się najczęściej fasady, fałszując oddzielenia kamienia, a do tego zwracając uwagę na kondygnację.

bonie styropianowe


Wykonanie boni nie potrzebuje drogich a także wysoce wymyślnych instrumentów. Wystarcza tu najprostsza wycinarka do styropianu. To wyjście nie jedynie opłacalne, lecz też błyskawiczne. Innym atutem jest sprawa, że wycinarki do styropianu są najczęściej proponowane przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w pożyczaniu sprzętów budowlanych. Tego typu sposobem będziesz mógł przyoszczędzić mnóstwo kasy.

Jedynie wycinanie nie oczekuje dużej wprawy, dlatego że stanowi ono proces niezwykle intuicyjny a także mało trudny. Trzeba przyczepić tworzywo do elewacji, a następnie z wielką precyzją wyznaczyć lokalizacje bonowania. Po takiej aktywności następuje wypalenie żłobków o zaplanowanym formacie a oprócz tego przekroju. Końcówka tnąca winna być wygięta w należyty sposób, gdyż jedynie w tym przypadku możliwe jest uzyskanie chcianego przekroju.

Końcówka tnąca ma dużą temperaturę, zatem bez problemu roztapia styropian. Z użyciem specjalnego frezu można frezować produkt. Frezowanie styropianu bazuje na odpowiednim wyrabianiu odpowiednich dziur. Wycinanie boni w styropianie staje się wyraźnie mniej skomplikowane aniżeli np. w wełnie mineralnej. Przeciwnie do styropianu, wełna mineralna staje się wybitniej odporna na wyższą temperaturę. Tak samo frezowanie rowków jest znacznie bardziej wymagające i wymaga zdecydowanie doskonalszych zdolności.

bonie styropianowe


Zaletą boni styropianowych jest również higiena przy miejscu roboty, gdyż podczas obrabiania wytwarzana jest nie tak duża porcja pyłu, aniżeli w sytuacji przeróżnych materiałów. Zazwyczaj bonie styropianowe nie wymagają wykończenia siatką, albo tynkiem. Calutki proces wycinania boni jest toteż wyraźnie mniej drogocenny, rychły i łatwiejszy.